Korkunç Görüntüler! Bodrum Katta İşkence Edip, Kayda Aldılar

Kocaeli’nin Darıca İlçesi’nde 10 kişilik bir grubun, yabancı uyruklu M.M.’yi telefon çaldığı iddiasıyla bodrum kata kapatarak işkence ettiği görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde yabancı uyruklu gencin tekme ve tokatlara maruz kaldığı görüldü. Eziyet edilen şahsın ise ifadesinde, ‘Yumrukladılar, tekmelediler ve ellerindeki sopalarla vurdular. Üstüme limon sürdüler. 3 kez yanan sigarayı göğsüm, kollarım ve bacaklarımda söndürdüler’ dediği öğrenildi.

Olay, 30 Ağustos 2019’da Darıca’da meydana geldi. İddiaya göre M.M., İ.C.’nin telefonunu çalarak, kayıplara karıştı. Şikayet üzerine olayla ilgili soruşturma başlatılırken İ.C. ve beraberindekiler M.M.’yi yakalayarak bir binanın bodrum katına götürdü. Burada M.M.’nin kıyafetlerini çıkararak işkence yapan şüpheliler aynı zamanda M.M.’nin yakınlarını arayarak fidye istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, 10 şüpheliyi gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

“Limon sürdüler, 3 kez yanan sigarayı göğsüm, kollarım ve bacaklarımda söndürdüler”

Emniyette verdiği ifadede başından geçenleri anlatan M.M.’nin ifadesi şu şekilde:

‘E.S. beni telefonla aradı. Evine gittim. Sonra evden çıktık. Bir müddet sonra hiçbir şey demeden E.S. yanımdan ayrıldı. Bende caddeye doğru devam ettim. Sonra yanıma bir araç yaklaştı. Araçtan 2 kişi indi ve beni zorla arka koltuğa bindirdi. Araçta yüzüme yumruk attılar. Araçla daha önce telefon çaldığım kıyafet dükkanına götürdüler. Burada alt kata indirdiler. Bu sırada birkaç kişi daha geldi ve 9 kişi oldular. Hepsi beni darp etti. Yumrukladılar, tekmelediler ve ellerindeki sopalarla vurdular. Üstüme limon sürdüler. 3 kez yanan sigarayı göğsüm, kollarım ve bacaklarımda söndürdüler. Bana hırsızlık yaptığım için bunları yaptıklarını söylediler. Benden 6 bin lira istediler. 1 saat içinde vermezsem öldüreceklerini söylediler. ‘Yanımda param yok. Ömer amcamı arayayım’ dedim. Amcamı aradım parayı istedim, ‘Yoksa beni öldürecekler’ dedim. Şahıslardan biri çenemden tuttu, ‘Ben devletim’ dedi. Eşofmanımı çıkardılar ve onun ipini boğazıma bağladılar. Birinin elinde soda şişesi vardı. Şişeyi makatıma sokmaya çalıştı’ 

‘İşyerindeki herkes darp etti’

Olaya karışan şüphelilerden M.Ç. ise ifadesinde ‘İ.C.’nin telefonunun çalındığını biliyordum. İ.C. ve yanında tanımadığım birisi dükkana gidiyorlardı. Merak ettim peşlerinden gittim. Alt kata indik. Burada M.M.’yi gördüm. Yüzüne tokat ve baldırına tekme attım. İş yerindeki herkes darp etti. Omuz kısmında sigara söndürdüm ve üstüne limon sıktım’ diye konuştu.

Olaya ilişkin hazırlanan iddianamede, şüphelilerinin fikir ve eylem birliği içerisinde birlikte hareket ederek müştekiyi alıkoyup hakaret ettikleri, tekme ve yumruk attıkları ve eziyet ettikleri belirtildi. İddianamede, şüphelilerin M.M.’nin yakınını arayıp, parayı getirmediği takdirde M.M.’yi öldüreceklerini söyleyerek, yağmaya teşebbüs ettikleri de ifade edildi. Sanıkların; kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, eziyet etme, yağma ve yağmaya teşebbüs suçlarından ayrı ayrı cezalandırılmaları talep edildi.

İşkence anlarını telefonla kaydettiler ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir