MATIC, SOL, DOT, BTC ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto para analistleri, yakın zamanlı teknik analizlerinde Polygon (MATIC), Solana (SOL), Bitcoin (BTC) ve bu 6 coin için kritik al-sat seviyelerini açıkladı! İşte detaylar…

Uzmanlar MATIC, DOT, SOL, BTC ve bu 6 coin için kritik al-sat seviyelerini açıkladı!

Amerika Birleşik Devletleri tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık bazda %4,9 artarak %5’lik artış tahminlerinin biraz altında kaldı. TÜFE’nin Nisan ayında aylık bazda %0,4 artması, beklentiler doğrultusunda gerçekleşti. Uzmanlar enflasyon, Federal Rezerv’in %2’lik hedefinin inatçı bir şekilde üzerinde kalmaya devam etse de, yatırımcılar daha yavaş artış hızından rahatlayacağını öngörüyor. Bu da Fed’in faiz artırımlarının etkili olduğunu ve daha fazla faiz artırımının gerekli olmayabileceğini gösteriyor. FedWatch Tool’un öngördüğü gibi Fed faiz oranlarını düşürmeye başlarsa, bu durum hisse senetleri ve kripto paralar gibi riskli varlıklar için olumlu olabilir. Bununla beraber Bitcoin TÜFE verilerine olumlu yanıt verdi ve 10 Mayıs’ta 28.000 doların üzerine çıktı.

Aşağı taraf sınırlı görünse de, yüksek resesyon riski ve bankacılık krizinin yeniden patlak verme olasılığı nedeniyle boğaların işi daha yüksek seviyelerde kolay olmayabilir. Bu durum, fiyatın bir aralıkta sıkışıp kalmasına neden olabilir ve bu da eğer gerçekleşirse ya da gerçekleştiğinde rallinin bir sonraki ayağı için bir taban görevi görebilir.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 7 Mayıs’ta hareketli ortalamaların altına indi ve 8 Mayıs’ta simetrik üçgen formasyonunun destek çizgisine kadar geriledi. Boğalar bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunmaya çalışıyor, ancak toparlanma daha yüksek seviyelerde zorluklarla karşılaşabilir.

Uzmanlara göre ayılar, hareketli ortalamalar ile direnç çizgisi arasındaki bölgeyi agresif bir şekilde savunmaya çalışacak. Fiyat düşer ve destek hattının altına inerse, BTC/USDT çifti 25.250 dolarlık kırılma seviyesine inebilir. Bu göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü eğer kırılırsa, satışlar yoğunlaşabilir ve BTC fiyatı psikolojik olarak önemli olan 20.000 dolar seviyesine düşebilir. Tersine, boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarırsa, düzeltici aşamanın bitmiş olabileceğini gösterecektir. Parite önce 30.000 dolara yükselebilir ve ardından 32.400 dolara çıkmaya çalışabilir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ethereum son iki gündür 1.887 dolardaki 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) ile destek hattı arasında sıkışmış durumda, ancak bu dar aralıktaki işlemlerin uzun süre devam etmesi pek olası değil.

Fiyat hareketli ortalamalardaki engeli aşarsa, daha düşük seviyelerde güçlü alımlara işaret edecektir. ETH/USDT çifti daha sonra 2.000 dolarlık psikolojik dirence tırmanmaya çalışacak. Ayıların bu seviyeyi şiddetle savunması bekleniyor, ancak boğalar bu engeli aşarsa ETH fiyatı 2.200 dolara yükselebilir. Aksine, fiyat hareketli ortalamaların üzerinde kalmayı başaramazsa, ayıların her küçük ralliye saldırdığını gösterecektir. Destek çizgisinin altında bir kırılma, %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 1.663 dolara ulaşabilecek bir aşağı hareket başlatabilir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Binance Coin (BNB) fiyatı 7 Mayıs’ta üçgenin altına inerek belirsizliğin ayılar lehine çözüldüğüne işaret etti.

Satışlar 8 Mayıs’ta yoğunlaştı ve BNB/USDT çifti 300 dolarlık psikolojik desteğe doğru yolculuğuna başladı. Bu seviye alımları çekebilir ve bu da 20 günlük EMA’ya (322 dolar) doğru bir toparlanma başlatabilir. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, 300 doların altına inme olasılığını artıracaktır. Bir sonraki destek seviyesi 280 dolar. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, BNB fiyatını 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Eğer başarılı olurlarsa, parite 338 dolarlık genel dirence ulaşabilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Ripple (XRP) 8 Mayıs’ta 0,43 dolarlık destek seviyesinin altına düştü, ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor.

XRP/USDT çifti 0,43 dolarlık arıza seviyesinin yakınında zorlu bir mücadele veriyor. Ayılar bu seviyeyi dirence çevirmeye çalışırken boğalar da fiyatı bu seviyenin üzerine çekmeye çalışıyor. XRP fiyatı mevcut seviyeden aşağı döner ve 0,40 doların altına düşerse, düşüş ivmesi artabilir ve parite 0,36 dolara düşebilir. Boğaların fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarması halinde bu olumsuz görüş kısa vadede geçersiz kılınacaktır.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano (ADA) 8 Mayıs’ta 0,37 dolarlık destek seviyesinin altına düşerek ayıların kontrolü ele geçirmeye çalıştığını gösterdi.

Boğalar yükseliş trendi çizgisinin yakınındaki düşüşü durdurmaya çalışıyor, ancak muhtemelen 0,37 dolarlık kırılma seviyesinde sert bir dirençle karşılaşacaklar. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, ayıların 0,37 doları dirence çevirdiğini gösterecektir. Bu da yükseliş trendi çizgisinin altında bir kırılma olasılığını artıracaktır. ADA/USDT çifti daha sonra 0,33 dolara ve daha sonra 0,30 dolara düşmeye başlayabilir. İlk güç işareti, hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu da 0,42 dolarlık bir ralli için kapıları açacaktır.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin (DOGE) aşağı yönlü yolculuğuna devam etti ve 8 Mayıs’ta 0,07 dolarlık sağlam destek seviyesine dokundu. Boğalar bu seviyeden bir sıçrama gerçekleştirmeye çalışıyor.

Rahatlama rallisinin, ayıların güçlü bir savunma yapması beklenen düşüş trendi çizgisine ulaşması muhtemeldir. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, ayılar yine DOGE/USDT çiftini 0,07 dolarlık destek seviyesinin altına çekmeye çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, parite büyük bir destek olmayan 0,06 dolara düşebilir. Bu seviye de aşılırsa parite 0,05 dolara kadar düşebilir. Tersine, alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, daha güçlü bir toparlanmanın başlangıcını işaret edecektir. DOGE’nin fiyatı daha sonra 0,10 ila 0,11 dolarlık genel direnç bölgesine yükselebilir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Polygon (MATIC) 8 Mayıs’ta 0,94 dolarlık hayati destek seviyesinin altına düşerek ayıların kontrolünde olduğunu gösterdi.

Son birkaç gündeki keskin düşüş, göreceli güç endeksini (RSI) aşırı satım bölgesine çekerek bir toparlanmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Satıcılar herhangi bir rahatlama rallisine atlamaya ve fiyatı 0,94 dolar seviyesinin altında tutmaya çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, MATIC/USDT çifti 0,69 dolarlık güçlü destek seviyesine doğru yolculuğuna başlayabilir. Aksine, 20 günlük EMA’nın (0,98 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, daha düşük seviyelerin sağlam alımları çektiğini gösterecektir. Bu, birkaç agresif ayıyı tuzağa düşürebilir ve MATIC fiyatını direnç çizgisine doğru itebilir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana (SOL) 6 Mayıs’ta düşüş trendi çizgisinden döndü ve 8 Mayıs’ta güçlü destek seviyesi olan 19,85 dolara geriledi.

Boğalar bir toparlanma başlatmaya çalışıyor, ancak toparlanma inandırıcılıktan yoksun. Solana’nın fiyatı mevcut seviyeden düşer ve 19,85 doların altına inerse SOL/USDT çifti 18,70 dolara kadar gerileyebilir. Bu seviye yine güçlü bir destek olarak hareket edebilir. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu başarırlarsa, SOL’un fiyatı 24 dolara ve ardından 27,12 dolarlık genel direnç seviyesine yükselebilir.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Boğalar, Polkadot’un 8 Mayıs mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi 5,15 dolarlık güçlü destek seviyesini korumaya çalışıyor.

Ayılar bu seviyeyi güçlü bir şekilde koruduğu için toparlanmanın 20 günlük EMA’da (5,77 dolar) sert bir dirençle karşılaşması muhtemeldir. Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayılar DOT/USDT çiftini 5,15 doların altına düşürmek için bir girişimde daha bulunacaktır. Eğer bunu başarabilirlerse, Polkadot’un fiyatı 4,50 dolara kadar düşme riski taşıyor. Aksine, rahatlama rallisi 20 günlük EMA’yı delerse, DOT’un fiyatı 6,10 dolardan 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) yükselebilir ve daha sonra düşüş trendi çizgisine ulaşabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların geri dönüşte olduğunu gösterecektir.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Litecoin (LTC) 8 Mayıs’ta 75 dolarlık önemli destek seviyesinden toparlanarak boğaların bu seviyedeki düşüşü durdurmaya çalıştığını gösterdi.

Düşen 20 günlük EMA (86 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların kontrolde olduğunu gösteriyor. Herhangi bir toparlanma girişiminin 20 günlük EMA’da satışla karşılaşması muhtemeldir. Litecoin’in fiyatı bu seviyeden aşağı dönerse, 75 doların altına inme olasılığı artacaktır. Bu gerçekleşirse, LTC/USDT çifti 65 dolara kadar düşebilir. Bu varsayımın aksine, boğalar LTC’nin fiyatını 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, düşüş baskısının azaldığını gösterecektir. Parite önce 50 günlük SMA’ya (90 dolar) kadar toparlanabilir ve ardından 96 dolara doğru yükselebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*