Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: “Bir Elimiz Deprem Bölgesinde. Konteyner Yerleşkesi Oluşturmak Üzere Çalışmalarımız Var”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, depremlerin ardından bölgede belediyenin çalışmalarına katılan gönüllülerle iftarda bir araya geldi. Başkan Uysal, “Aklımız, fikrimiz, bir elimiz, ayağımız hep o bölgede. Şimdi konteyner yerleşkesi oluşturmak üzere çalışmalarımız var” dedi.

Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Muratpaşa Belediyesi’nin bölgedeki çalışmalarına gönüllü olarak katılan kent sakinleri ve Belediye çalışanlarıyla iftar programında bir araya geldi. Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde (ASSİM) düzenlenen iftara, yardım çalışmalarında yer alan yerleşik yabancılar da katıldı.

Konuşmasına, “Maalesef yüreğimiz yanık, kalbimiz kırık. Ülkemizin bir bölgesinde ortaya çıkan deprem felaketi nedeniyle aklımız, fikrimiz, bir elimiz, ayağımız hep o bölgede” diyerek başlayan Uysal, afette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına metanet ve yaralılara acil şifalar diledi.

Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak bir yandan depremin etkilediği beş ilde çalışmalar yürütürken diğer yandan da Antalya’ya gelen depremzedeler için ücretsiz mağazalar oluşturduklarını kaydetti. Mağazalar aracılığıyla 80 bin depremzedenin acil ihtiyacının karşılandığı belirten Başkan Uysal, Hatay’da gönüllülerin oluşturduğu, belediyenin lojistiğini sağladığı bir mutfağın da halihazırda çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı. Uysal, “Şimdi de konteyner yerleşkesi oluşturmak üzere çalışmalarımız var. Bu bizim çok ciddi bir çaba alanımız olmaya devam edecek, uzunca bir süre. Bu süreçte hizmet eden, yaraları sarmaya çalışan komşularıma, belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bizi çok iyi temsil ettiler” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir